Protokoll:
Datum Nämnd
19.6.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
14.6.2018 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
12.6.2018 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
11.6.2018 14:00 Stadsfullmäktige (STFM)
6.6.2018 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
6.6.2018 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
5.6.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
24.5.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
24.5.2018 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
22.5.2018 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
22.5.2018 14:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
21.5.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
15.5.2018 19:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
14.5.2018 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
8.5.2018 17:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
8.5.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
8.5.2018 15:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
7.5.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
7.5.2018 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
3.5.2018 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
2.5.2018 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
2.5.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
26.4.2018 17:00 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
24.4.2018 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
23.4.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
19.4.2018 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
18.4.2018 18:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
17.4.2018 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
17.4.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
16.4.2018 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
9.4.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
9.4.2018 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
4.4.2018 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
3.4.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
26.3.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
22.3.2018 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
22.3.2018 14:00 Social- och hälsovårdsnämndens övervakningssektion (SHÖS)
21.3.2018 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
20.3.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
20.3.2018 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
20.3.2018 13:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
19.3.2018 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
14.3.2018 16:00 Direktionen för Jakobstadsnejdens musikinstitut (MUSINST)
13.3.2018 16:30 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
13.3.2018 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
7.3.2018 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
6.3.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
5.3.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
5.3.2018 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
22.2.2018 15:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
21.2.2018 16:30 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
20.2.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
20.2.2018 09:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
19.2.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
15.2.2018 17:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
15.2.2018 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
15.2.2018 08:30 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
12.2.2018 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
6.2.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
5.2.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
31.1.2018 16:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
29.1.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
25.1.2018 18:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
25.1.2018 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
25.1.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
24.1.2018 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
23.1.2018 16:30 Tekniska nämnden (TN)
18.1.2018 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
18.1.2018 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
17.1.2018 18:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
16.1.2018 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
15.1.2018 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
10.1.2018 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
20.12.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
19.12.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
18.12.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
14.12.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
14.12.2017 16:30 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
14.12.2017 14:00 Social- och hälsovårdsnämndens övervakningssektion (SHÖS)
13.12.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
13.12.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
12.12.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
7.12.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
5.12.2017 15:00 Stadsstyrelsen (STST)
29.11.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
28.11.2017 18:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
28.11.2017 13:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
27.11.2017 14:00 Stadsfullmäktige (STFM)
23.11.2017 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
21.11.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
20.11.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
16.11.2017 17:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
14.11.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
9.11.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
8.11.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
7.11.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
6.11.2017 14:00 Stadsstyrelsen (STST)
1.11.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
30.10.2017 10:00 Stadsstyrelsen (STST)
24.10.2017 18:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
24.10.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
24.10.2017 14:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
23.10.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
19.10.2017 13:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
17.10.2017 13:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
16.10.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
12.10.2017 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
11.10.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
10.10.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
9.10.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
5.10.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
4.10.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
2.10.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
2.10.2017 16:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
28.9.2017 18:00 Direktionen för Jakobstadsnejdens musikinstitut (MUSINST)
27.9.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
26.9.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
26.9.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
26.9.2017 14:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
20.9.2017 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
18.9.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
13.9.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
12.9.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
11.9.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
7.9.2017 17:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
7.9.2017 09:30 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
5.9.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
4.9.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
31.8.2017 18:00 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
31.8.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
30.8.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
29.8.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
28.8.2017 13:30 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
22.8.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
21.8.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
2.8.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
26.7.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
26.6.2017 15:00 Stadsstyrelsen (STST)
21.6.2017 18:00 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
21.6.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
21.6.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
20.6.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
19.6.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
12.6.2017 14:00 Stadsfullmäktige (STFM)
8.6.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
8.6.2017 14:30 Social- och hälsovårdsnämndens övervakningssektion (SHÖS)
5.6.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
1.6.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
30.5.2017 17:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
30.5.2017 12:00 Tekniska nämnden (TN)
29.5.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
23.5.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
23.5.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
22.5.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
22.5.2017 10:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
15.5.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
15.5.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
11.5.2017 17:30 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
9.5.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
8.5.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
4.5.2017 18:00 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
3.5.2017 17:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
3.5.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
3.5.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
3.5.2017 14:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
25.4.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
25.4.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
24.4.2017 17:00 Stadsstyrelsen (STST)
19.4.2017 17:00 Bildningsnämnden (BILDN)
19.4.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
11.4.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
5.4.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
3.4.2017 17:15 Stadsstyrelsen (STST)
30.3.2017 17:00 Bildningsnämndens kultursektion (BILDN-KS)
30.3.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
29.3.2017 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
28.3.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
28.3.2017 15:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
28.3.2017 14:00 Social- och hälsovårdsnämndens övervakningssektion (SHÖS)
27.3.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
27.3.2017 14:00 Ekonomi-, utvecklings- och koncernsektionen (EUK)
22.3.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
16.3.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
14.3.2017 18:00 Direktionen för svenska arbetarinstitutet (ARBIS)
14.3.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
14.3.2017 09:00 Äldrerådet (ÄLDRERÅD)
13.3.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)
13.3.2017 17:45 Stadsstyrelsen (STST)
9.3.2017 17:30 Bildningsnämndens idrottssektion (BILDN-IS)
9.3.2017 16:30 Direktionen för Affärsverket Jakobstads Vatten (DJV)
8.3.2017 16:30 Miljö- och byggnadsnämnden (MBN)
6.3.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
28.2.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
22.2.2017 16:00 Bildningsnämnden (BILDN)
21.2.2017 15:00 Österbottens avfallsnämnd (AVFN)
21.2.2017 15:00 Social- och hälsovårdsnämnden (SOCHVN)
20.2.2017 16:00 Stadsstyrelsen (STST)
15.2.2017 16:00 Bildningsnämndens svenska skolsektion (BILDN-SV)
14.2.2017 16:30 Tekniska nämnden (TN)
6.2.2017 18:00 Stadsfullmäktige (STFM)

« Tillbaka